0 532 066 8549 - 0532 653 4079

Sosyal Medyada Biz}

İÇ CEPHE MANTOLAMA

İÇ CEPHE MANTOLAMA

İÇ CEPHE MANTOLAMA

İç cephe mantolamanın uygulama şekli dış cephe mantolama uygulaması gibidir. Duvarlar ısı yalıtım levhaları ile kaplanır ve boyanır, isteğe bağlı olarak alçıpan uygulamaları ile estetik bir görünüm elde edilebilmektedir.

Bu uygulama yapılarak az da çoksa ısı yalıtımı sağlanabilir.  İç cephe yalıtım sistemlerinin katkısı az olduğu bir gerçek, aynı zamanda bazı olumsuz yönleri de vardır. İç cephe yalıtım sistemlerinin olumsuz yönlerine gelecek olursak;

Uygulama zamanla ısı köpükleri oluşturur bu da tam ısı yalıtımı sağlamamasına sebep olur.  Dış duvarlar da yalıtım olmadığı için dış cephe de oluşan çatlaklar sonucu yapı malzemelerinin ıslanmasına sebep olabilir. Bu durum zamanla iç cephede küf, mantar, boya dökülmesi gibi hasarlara neden olabilir.

Isıtma sistemleri kapatıldığı anda oda sıcaklığı hızla düşmeye başlar. İç cephe mantolama yöntemi yaz aylarında yalıtım sağlayamaz.

Uygulama yaptırmadan önce bu durumları da göz önüne almanızı öneriyoruz. Dış cephe mantolama sistemi binayı bir kapsül gibi sardığı için yüksek oranda ısı yalıtımı sağlar. Oysa iç cephe mantolama sadece duvarlara uygulana bildiği için etkin bir yalıtım sağlayamaz ve ısı kabarcıkları oluşmasına neden olur.

01 Ağustos 2017
990 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Root Warez