0 532 066 8549 - 0532 653 4079

Sosyal Medyada Biz}

DIŞ CEPHE KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

DIŞ CEPHE KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

 

Fotokatalitik Işıkla kendini temizleme, Anti bakteriyel, UV Dayanımı sayesinde solmayan, suya dayanıklı, maksimum nefes alma özelliklerinde.

Boyada, ışıkla kendini temizleme nasıl gerçekleşir ?

Nanoteknolojik boyalar, formülasyon yapılarında akıllı nano moleküller içermektedir.

İçerdiği nano parçacıklar ve reçinenin gözenekli yapısı sayesinde, zamanla hava ile taşınarak yüzeyde tutunan organik kirleticiler güneş ışığı yada ışık etkisiyle parçalanarak zararsız bileşikleri olan CO2, nitrat ve sülfat tuzlarına dönüşür. Bu dönüşüm ile birlikte yüzey temizliği sağlanmasının yanında, ortam havasının sağlığa zararlı partiküllerden temizlenmesine de yardımcı olur. Temizleme döngüsü, boya yüzeyde olduğu sürece devam edecektir. Kirlenme hızı temizlenme hızını geçmediği sürece yüzey devamlı temiz kalacaktır. Böylece Nanoteknolojik boyalar, geleneksel boyalara göre, çok daha temiz kalarak, yüzeyde organik kirlerin oluşumuna izin vermeyecektir.

Nanoteknoloji 1-100 nanometre boyutları arasında olan materyaller, cihazlar ve sistemlerle ilgilenir. Nanometre metrenin milyarda birini tanımlayan bir uzunluk birimidir.  Nano’nun yaşama yansıması, işlevleri gözden kaçmayacak kadar büyüktür. İşte bu teknolojinin boya sektöründe kullanılmasıyla elde edilen kendi kendini temizleyen, aşınma direnci ne UV dayanımı yüksek kaplamalar elde edilir. Anti bakteriyel özellikleriyle hijyenik ortam sağlar., elastiki, 30 yıl dış etkilere ve korozyona dayanma gücü olan, kolay çizilmez parlaklık ve canlılığını uzun süre korurlar.

Silikon takviyesi sayesinde de maksimum suya dayanıklılık ve maksimum nefes alma sağlanır. Bu sayede yüzeyler çok daha az ıslanır ve çabuk kurur. Boyanın yüzeyden soyulup dökülmesi tamamen önlenir.

Fotokatalitik, Nanoteknolojik ve Silikon özelliklerinin tamamını içerisinde barındıran yeni nesil boyalar binalara çok daha uzun ömür ve değer katar.

01 Ağustos 2017
3.405 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Root Warez